GÜVENLİK VE DOLANDIRICILIK

Birçok ülkede Adecco ismi ve markası kullanılarak dolandırıcılık girişimleri söz konusu olabilmektedir. Bu dolandırıcılık girişimlerine muhatap olmamak adına lütfen, Adecco'nun iş arama ve seçim süreci sırasında, aday ya da çalışandan ASLA herhangi bir ödeme talep etmeyeceğini unutmayın.

ADECCO adının ve markasının, Adecco Grup ile hiçbir şekilde ilgisi olmayan kişiler tarafından, çeşitli ülkelerde kullanıldığı konusunda bilgilendirildik. Bu kişiler, iznimiz olmaksızın “Adecco” adını kullanarak, kimi internet sitelerinde iş ilanı yayınlamaktadırlar. Bu kişiler tarafından gönderilen e-posta ve mektuplar, edilen telefon ve yapılan diğer eylemler, para almak ve ilgili kişilerin kişisel ve gizli bilgilerine erişmek amaçlarıyla gerçekleştirilmektedir ve yasadışı bir teşebbüsten ibarettir.

Kendinizi Koruyun

İş arama süreci sırasında, herhangi bir kişisel bilgi, kimlik ya da banka hesabı bilgisi vermeden önce, irtibat kurduğunuz kişinin yetkili bir Adecco temsilcisi olduğundan emin olun. Bu hususu Adecco Türkiye ofisi ile iletişime geçerek doğrulayabilirsiniz. Dünya çapında faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin listesini www.adeccogroup.com/worldwide-locations adresindeki web sitemizde bulabilirsiniz.

Adecco'dan gönderildiği söylenen beklenmeyen e-posta, anlık ileti, sesli mesaj ya da fakslara dikkat edin. Suçlular e-posta, telefon ya da mesaj vasıtalarını kullanarak, tarafınıza kötü amaçlı yazılım göndermeye ve bilgilerinize ya da hesaplarınıza erişmeye çalışabilir. Böyle bir mesaj almanız durumunda, Adecco Türkiye ofisi ile iletişime geçin ve mesajın yasal olup olmadığını teyit edin.

Bu tür bir dolandırıcılık girişiminden mağdur olduğunuzu düşünüyorsanız söz konusu durumu, mümkün olan en kısa sürede yargı makamlarına bildirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bize Ulaşın

Adecco adının ve markasının kötüye kullanıldığını bildirmek isterseniz lütfen, Adecco Türkiye ofisi ile iletişime geçin.